گوشنا

گوش شنوای من و شما

مستند انقلاب جنسی

مستند انقلاب جنسی 2 را با اجرای محمد دلاوری در چند ثانیه تبلیغش دیدم که مربوط به گفتگویش با مسئول یک سویینگرکلاب! بود.
سؤال من از سازنده‌های این مستند و به خصوص مجری محترمش آقای دلاوری این است که:
هدف از ساخت این مستند چه بوده است؟
در خارج از کشور این مسائل بوده، هست و تازه پررنگ‌تر و متنوع‌تر هم خواهد شد! روابط آزاد جنسی یک زن با چند مرد برای آنان دیگر فاجعه نیست، بلکه سبکی از زندگیشان شده است و این اتفاق را نمی‌شود کتمان نمود.

این مستند را با چه هدفی پخش و توصیه به خریدش می‌کنیم؟
آیا می‌خواهیم هشدار بدهیم که: ای خانواده‌ها! حواستان باشد پسرها و دخترهایتان سویینگرکلاب‌های خانگی درست نکنند؟
و یا: ای جوانان! بر شما به تقوا و رعایت حدود الهی!
آیا می‌شود بگوییم همه جوانان باید یوسف‌صفت باشند و در برابر دیو شهوت مقاومت کنند؟

مستند انقلاب جنسی(1یا2 زیاد تفاوتی نمی‌کند.) بدیهیاتی را به تصویر می‌کشد که به اعتقاد من ریختن قبح یکسری مسائلی است که برخی بچه مذهبی‌های هم‌تیپ خود ما هنوز متأسفانه یا شاید هم خوشبختانه چیزی درباره‌اش نمی‌دانند و یا اگر بدانند، در حد شنیده‌هاست.
اما وقتی "محمد دلاوری" در مقام مجری مستند سویینگر کلاب را با سؤالات خود به تصویر می‌کشد، آیا مخاطب کنکجاو نمی‌شود که نیمه پنهان واژه‌ها را با یک جستجوی ساده در گوگل متوجه شود؟

نمی‌خواهم ارزش کار مستندسازان "انقلاب جنسی" را پایین بیاورم، اما واقعاً من هنوز متوجه نشدم چرا باید چنین مستندی ساخته شود و در ایران پخش شود؛ واقعاً چرا؟ آیا هدف دوری جوان از گناه و شهوت جنسی غیرمشروع بوده است؟ اگر مقصود این بوده، خب روشش این نیست.
آیا مستندساز می‌خواسته با توجه به بحران سقوطِ اخلاقی در غرب، توصیه‌هایی را به مسئولان و خانواده‌ها بکند؟
آیا هدف مستند، عادی سازی مسأله "ازدواج موقت" بوده است؟

نمی‌دانم هدف چه بوده و هست، اما احساس می‌کنم مستندساز می‌خواسته این پیام را به مخاطب(به خصوص مدیران و مسئولان) منتقل کند که سکوت و یا تعارف در برابر طغیان جنسی بیش از این جایز نیست و با توجه به جمعیت جوان کشور و مسائلی که دست به گریبان آن هستیم، باید فکری نماییم پیش از آنکه بسیار دیر شود و سرمایه عظیم اخلاق و خانوادۀ ایرانی به باد فنا رود. مستند انقلاب جنسی شاید می‌خواهد بگوید که اگر فکری به حال میل جنسی جامعه نکنیم، خانواده را از دست خواهیم داد و اگر خانواده از دست برود، دین و کشور نیز از دست می‌رود. مستند انقلاب جنسی شاید می‌خواهد فریاد بزند که میل جنسی را به رسمیت بشناسیم و از گفتن کلمه "کاندوم" در رسانه ملی باکی نداشته باشیم، چرا که گفتن واژۀ "کاندوم" به مراتب بهتر از شیوع بیماری‌های مقاربتی در بین مردم و آسیب به سلامت و اقتصاد کشور است.
شنبه ۱ ارديبهشت ۹۷ , ۲۳:۳۶ سیّد محمّد جعاوله
انقلاب همه چیز داریم یکیش جنسیه

مطلب خوبی بود.
سلام دوست عزیز انقلاب جنسی 2 به نظرم مستند خوبی بود  . در 9 فرایند میاد آزادی زنان و رو از قرن 19 فک کنم مورد بررسی قرار میده . میخواد بگه که آزدی زنان رو به رسمیت بشمارم ولی خوب با چهارچوب های که مردم خودشون میخوان نه دولت به ظاهر اسلامی که هنوز هنوز 40 سال از انقلاب گذشته هنوز نفهمیدا که باید با زن و دختر با احترام برخورد کنند . همیشه میخوان زور بالا سر ملت کنیم . یکم بهتر اگه بررسی کنیم میتونیم بفهمیم که تصمیم گیرنده زندگی ما هستم نه دولت  و نه مقام ها فاسد کشوری که هیچ چیز جز منفع خودشون مهمه. 
نه فکر میکنم به این دلیل ساخته شده که بگه، قبله آمال خیلی ها، که میگن چون آزادی دارن، پس تجاوز و شهوت پپرستی ندارن، فقط خواب و خیالی بیش نیست و واقعیت چیز دیگه ایه! از این نظر واقعا خوبه
خوبه که جوونا بدونن، آزادی در شهوت رانی، هرگز باعث لوث شدن این حس در آدمی نمیشه اتفاقا اونو قوی تر میکنه تا اونجاییکه به انواع و اقسام روشای غیر متعارف (رابطه جنسی با حیوانات، عروسک های لولیتا و ...) منجر میشه
در مهد ازادی، زنان رو به صورت برده توی ویترین میفروشن..
این مستند از این جهت که نشون میده جایگاه خانواده و غرائض جنسی توی غرب در چه سطحیه، خوب عمل کرده
نگاه شما هم یک نظر است و قابل احترام؛ فعلا که عمده جوانان در کف! هستند و ازدواج برای پولدارهاست؛ غیر از این است؟
نه من حرفی از ازدواج نزدم. فقط گفتم باید به این حس انسان کنترلی صورت بگیره چرا که با آزادی دامنه قدرتش بیشتر میشه.
به هر حال جوونی که قدرت ازدواج نداره، یا مجبوره تحمل کنه و تا سر حد جنون به رفتار و کردارش مسلط باشه، یا اینکه به گناه بیفته
به قول پیامبر، نگه داشتن ایمان در آخر المان، مثل نگه داشتن آتش در کف دسته! اگه میخوای شعله ور بمونه، باید بسوزی!
بله موافقم بیشتر جوونا در کف هستن. از جمله خود من! ولی چیکار میشه کرد؟
به نظر شما استفاده از واژه "کاندوم" قبح شکنی نیست؟ چون خودتون اینو گفتید عرض میکنم. اگر این مستند قبح شکنی باشه، پس اینم هست...
راه حلش که این نیست! گیرم که گفتیم کاندوم. آیا مشکلات جوونا حل میشه؟ گیرم که اصلا روابط دختر و پسر رو عادی کردیم و لفظ "خونه خالی" رو ورد زبونها کردیم، مشکل حل شد؟ این فقط بیخیال شدنه! چشممونو می بندیم به روی این معظلات و مسلما کمتر نمیشه... قطعا و یقینا بیشتر میشه... کم کم پای همین سویینگر کلاب هم باز میشه و ایران هم تبدیل میشه به یکی از کشورای دارای صنعت پورن! غیر از اینه؟ عادی سازی روابط بی در و پیکر که راهش نیست! 
نمیدونم هدف این مستند چی بوده. من تحلیل خودمو نوشتم
تنها راه چاره اینه که فکری به حال اشتغال جوونا بکنن.. جوونی که شغلی نداشته باشه، به سمت ازدواج هم نمیره. چون هزینه های شروع زندگی متاسفانه بالاست و خانواده ها هم متاسفانه بیشترش کردن و متاسفانه متاسفانه انتظار طرفین هم بالاست! انتظار دارن یه آپارتمان مبله توی یه موقعیت خاص داشته باشن و همه چیز روبراه باشه. دختر انتظار داره همسرش با تریپ خفن با یه کیف چرمی بره سوار لندکروزش بشه و بره سر کار و اینم بره آتلیه مدلینگ یا خوانندگی کنه! البته تا حدود زیادی حق دارن! چون با چشمشون میبینن که دیگران دارن اینطوری زندگی میکنن! میخوان از اونا جا نمونن! رسانه هم خیلی قشنگ (!) اینا رو نمایش میده و یه عده به اصطلاح (چهره) میشن الگوشون! اینا هم یا مجبورن برن سمت اینطور زندگی ای که در نهایت خودشون خسته میشن و پسره با یه عالمه قسط بخاطر مهریه میفتن زندان، یا مثل من کلا ناامید بشن و بیخیالش بشن که عاقبت ممکنه به گناه هم برسیم! کدوم آدم عاقلی حاضره اینهمه هزینه کنه که فقط همسر داشته باشه؟ حتی اگه یه شغل درست و حسابی هم داشته باشه، بازم مجبوره برم زیر یه عالمه قسط تا ادای زندگی شاهانه رو در بیاره. کجا رفته اون سبک زندگی ساده؟
 آیا راه گناه براش میسر تر نیست؟ میتونه با یک هزارم اون پول، هر روز با کسی باشه! بی شک اگر آدمی نگران ایمانش نباشه، هرگز به ازدواج تن نمیده. همین شده که روابط بی در و پیکر زیاد شده و یه از خدا بی خبر از اونور داد میزنه راحتشون بزارین! آقا تو یه فکری به حال اشتغال و مشکلاتشون بکن، بخدا اونا میشن خوشبخت ترین آدما...هیچ دختر یا پسری ذاتا گناهو دوست نداره. اگه شرایط مهیا باشه، بیشترشون زندگی پاک و عاشقانه با همسر رو انتخاب میکنن تا یه زندگی شهوت بار و هر روز با یه نفر! این روابط بی در و پیکر، بیشتر بجای اینکه آرامش ذهنی ایجاد کنه، درگیری فکری ایجاد میکنه! این به اون خیانت میکنه، اون اینو بلاک میکنه! از یه دایرکت شروع میشه، به یه بلاک ختم میشه. این وسط هم غیرت و ناموس پرستی و مسئولیت پذیری مرد به فنا رفته هم حیا و عفت و وقار دختر! دختری که باید اونقدر ارزشمند باشه که هیچکس حتی جرات نکنه اونو به اسم کوچیک صدا کنه، میشه ملعبه دست این و اون! امروز بخاطر اینکه عشقش! ترکش نکنه، باید نازشو بکشه و عاشقتم عاشقتم بگه، فردا باید به یه خواسته بدتر تن بده! 
 متاسفانه اونقدر روابط بی در و پیکر ایجاد کردیم که هیچکس دیگه به دیگری اطمینان نداره. مثلا من از کجا بدونم دختری که دوستش دارم، تا حالا با کسی رابطه نداشته؟
پس تنها راه چاره اش همینه که وضعیت معیشتی مردم اصلاح بشه، جوونا شغل مورد نظرشون رو داشته باشن و با فرهنگ سازی درست، از جوونا انتظار نداشته باشیم همون اول زندگی کاملا مستقل باشن. واقعا نمیشه! خودشونم نباید از خودشون همچنین انتظاری داشته باشن! حالا فلانی اول زندگی بوگاتی سوار میشه خب بشه! اینم منم و اینم سطح تواناییمه، اگه قبول دارن همو، باید با شرایط کنار بیان و با هم همه چیو بسازن. وقتی جوونا استعداداتشون به کار گرفته نشه، (در راه درست) ناچاره رو میبرن به انجام کارهایی که خلا روحیشون رو پر کنه و معمولا کارای خوبی نیست! از روابط نامشروع بگیر تا ... این فرهنگ سازی باید با رسانه انجام بشه. حالا کدوم رسانه؟ برو فیلمای تلویزیون رو ببین! همشون خونه های لوکس، ماشینای مدل بالا، عروسی های آنچنانی! من که به کلی زده شدم از دیدن تلویزیون! از بس ناامیدترم کرد.. خب همینا باعث میشه سطح انتظارات مردم بره بالاتر. پدر و مادر دختر و پسر هر دو باید کمک کنن و نزارن اینا برن زیر بار قسط. دختر باید به یه زندگی ساده راضی باشه و پسر متعهد و با مسئولیت!
متاسفانه مسئولین کاری جز حاشیه سازی نمیکنن. اینقدر رهبر میگه فلانی اینجا رو بپا، اونجا رو درست کن ولی کو گوش شنوا! 92 درصد بودجه و امکانات کشور دست کسی افتاده که به بزچرانی مهارت بیشتری داره تا ریاست جمهوری! هی حاشیه سازی هی حاشیه سازی! آخرشم همشو میندان گردن رهبر و اسلام...

نظر طولانی شد ولی... حرفای دل بود
استفاده کردیم واقعا. کلمه به کلمه خواندم.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره من
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ
گوشنا مخفّفِ "گوش شنوا" هست؛
عاشق نوشتن هستم؛
از سال1375 می‌نویسم و از سال1384 تاکنون، نوشتن و تولید محتوا را در وبلاگ دنبال می‌کنم.
از اینکه یادداشت‌های مرا می‌خوانید، سپاسگزارم.
Designed By Erfan Powered by Bayan