گوشنا

گوش شنوای من و شما

نخبگان، جامعه و مدیران

عزیزی تصویر دکتر سورنا ستاری را در انتقاد به برخی نخبگان کشور گذاشته بود که خوندن برخی کامنت‌هایش خالی از لطف نیست. بد نیست برخی عزیزان دردهای واقعی جامعه و مردم رو بخونند. این وبلاگ ضمن احترام به ارزش‌های انقلاب و کشور، پیشنهاد می‌کند بزرگواران دردهای واقعی مردم را هم بخوانند، ببینند و به آن برسند؛ بخصوص دردهای مستضعفین و افراد عادی که صاحبان اصلی این کشور و انقلاب هستند.
نکته مهم: برای اینکه مدیون دکتر ستاری نشوم، صادقانه می‌گویم فرصت این را نداشتم و ندارم که صحت و سقم ته این گفته‌ها را دربیاورم؛ پس لطفاً موقع خواندن نظرات، این نکته را نیز مد نظر داشته باشید لطفاً !

علل فرار مغزها

یک کارشناس در حوزه نفت و گاز:
شاید صحبت درستی باشد ولی چنین صحبتی از معاون علمی و فناوری و همچنین ریاست بنیاد نخبگان پذیرفتنی نیست
ایشون در این سمت قرار داده شدند که وضعیت را بهبود دهند نه اینکه با توجیه وضع موجود، بار را روی شانه نخبگان بگذارند.

یک خانم معلم:
وطن مادر است ولی هیچ مادری حاضر نیست که فرزندانش 
سختی بکشند و  همیشه در پی رفاه فرزندانش می باشد 
این وطن برای ما نامادری کرد .البته منظورم از وطن خاک وطن نیست 
بلکه برخی مدیران نالایق وطن را میگویم
تمام نخبه گان ما به خاطر حقارت و حسادت یه عده از کشور گریختند و الباقی در باتلاق بیکاری دست و پا میزنند 
و اگر هم کشور با این هجمه اتفاقات ناگوار به پا ایستاده به خاطر رهبر و به خاطر همین حس وطن دوستی است .
وگرنه عاشق چشم ابروی ... و ... و اون نمایندگان بی مسئولیت مان نیستیم 
همینکه تا الان این شخصیت های حقیر رو تحمل کردیم به خاطر وطنمان و رهبرمان بوده 
در هیچ کجای دنیا انسانهایی صبور و مطیع تر از ایرانی ها نمی توانید پیدا کنید ودر هیچ کجای دنیا وطن دوست تر از ما نیست.

یک کارشناس کامپیوتر:
چه حرف بی ربطی . حتما باید نخبه باشیم . به عنوان یک شهروند حق داریم از امکانات موجود در کشورمون به اندازه کافی بهره ببریم . اگه مملکت به امثال شما احتیاج نداره لطف کنید از پستتون استعفا بدید و برای مردم نسخه نپیچید . زمان جنگ شما کجا بودید چرا از کشور دفاع نکردید که الان بر مسند نشستید . تک تک ما در هر شغلی داریم به کشور خدمت میکنیم و حق داریم . 

یک برنامه‌نویس اندروید:
شما هم که حرف این اقازاده را تایید می کنید دو تایی بیاید همه دار و ندارتون رو بدید به بقیه ، بیاید از صفر از اجاره نشینی شروع کنید برای مملکتتون کاری کنید، اگر هنر داشتید فقط از پس هزنیه زندگی خودتون بر اومدید اون موقع بیاید صحبت کنید . نه الانی که مطمئنان پول دارید پارتی دارید اشنا دارید ، همه رو بزار کنار فقط از پس مخارج زندگی خودتون بر نمیاید.

یک منشی:
این سخن درست نیست،‌ این مملکت بدون مردمش بی معنیه و همین طور مردم بدون مملکت. البته این مملکت به نخبه نیاز داره نه نخبه به مملکت، چون این افراد پیش برنده هستند و مملکت رو به جلو می برند. این حرف ایشون جز حرفی بازاری بیش نمیاد وگرنه خودشون هم می دونن نخبه اگر رفت، خوش به حال جایی که رفت.

یک مدیر فنی:
صحبت قابل تاملی است و درست است اما در هرصورت ما خواه ناخواه از نابسامانی های کشور و سیستم های اداری و رانت بازی و ...  همه با خبریم و واقعا تا حدی میتوان با این سیستم ها کنار آمد و  از حقایق چشم پوشی کرد و ... و هم رنگ جماعت شد. حتی در برخی از شرایط اگر کسب و کار خصوصی هم داریم، احساس میشود که دولت ها تا آرنج دست در جیب صاحب کسب و کار میکنند تا اموراتشان بگذرد و سیستم های بسیار کم بازده دولتی را اداره کنند.  از مالیات تکلیفی گرفته که دستور آن است که تا میتوانند بکنند تا ارزشهای افزوده (چون قرار بود یکبار گرفته شود نه ده بار) تا بالا بردن تعرفه های گمرکی هر سال بیشتر از پارسال بدون هیچگونه توجیه منطقی.

یک کارشناس فنی:
فقط شعار برای مصارف شخصی یا غیر شخصی از جنس همون حرفای همیشگی از ادمهای ناکارامد با طرز فکرهای فرسوده.

یک جوان جویای شغل:
صحبتهای این حضرت استاد را که خواندم به  یاد یک کارتون زمان کودکی افتادم. یک کرم رفته بود توی یک سوراخ و می گفت
منم من! جنگجوی بزرگ! فرزند دلیر جنگل! آنکه مردان زیادی را به زمین افکنده! سرزمینهای بسیاری را فتح کرده! شمشیر من برنده و نیرویم به اندازه صد فیل جنگی است! بدانید که من از همه برترم! 
خلاصه تمام حیوانات که فقط صدای کرم را می شنیدند از او می ترسیدند تا اینکه یک قورباغه آمد و او را بیرون انداخت و همه دیدند که کرمی بیش نیست.

حضرت استاد نیکلا تسلا که از بزرگترین مخترعان و نوابغ جهان است زمانی برای امرار معاش مجبور بود که گودال بکند!!!!!!!! چگونه جوانی هر چند نخبه می تواند با دست خالی سهمی بایسته و شایسته در پیشرفت این کشور داشته باشد. حضرت استاد شما بهتر است فیش حقوقی واقعی خود را منتشر نمایید یا بفرمایید که در این چند ساله کارهای مفید شما ( که خود شخص شما واقعا انجام داده اید) برای کشور چه بوده است؟

یک مهندس سیستم ها:
خیلی ... که چنین حرفی زده، در تمام دنیا کشور منت نخبه ها رو میکشه و نخبه ها با جون دل به کشورشون خدمت میکنن، وقتی افراد با سهمیه میان دانشگاه بعدم میشن همه کاره باید چنین دیدگاهی داشته باشه.

یک دبیر:
با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه
مسبّبین نا امیدی این حرفهای مردم نیست .مسبّبان نا امیدی افرادی هستند که شما از انها دفاع می کنید . افرادی که جوانان ما را به خاطر عدم حمایت مالی و اقتصادی به عشق های مجازی  و فساد جنسی کشانده اند .
و به خاطر روابط اداری نه ضوابط و شایسته سالاری نخبگان ما را تارومار کردند 
من خودم تابع رهبرم و هر چه رهبرم بگوید همان میکنم ولی این مدیران نالایق ازهمین حس علاقه و پایبندی به نظام ما مردم سوءاستفاده میکنند و تا می توانند برای هفت نسل که نه شاید برای هفتاد نسل خود چپاول میکنند.
وقت ان رسیده که مسئولین به خود بیایند و صدای نارضایتی مردم را بشنوند.

یک دانشجو:
موقع قیام و جانفشانی هستیم! حتی همین الانشم همه هستند!!! و اجازه نمیدن کسی بد در مورد خاک و وطنشون بگه!!! همون مهندس و دکتر و کارگر جبهه های اونروز الانم هستند! و پای کار!!! مشکل اینجاست که این اشخاص بالادستی و پایین دستی به هیچکس پا نمیدن تا کاری کنه!!! وگرنه یه کارمند ساده ناامید بودن و یه حقوق کارمندی گرفتن که نصف روز خیلی هاشون به بیکاری میگذره که کاری نداره!! حداقل طرف میره یه کشور دیگه تا مغزش اینجا نپوسه!! اگه هم بخور بخورهای عالیجنابان اینجا تموم شد و سیر شدند(که بعید میدونم سیر بشن) و جایی برای خدمت بود مطمئن باشید ارزش کار کسایی که با این شرایط برمیگردن و وظیفه خودشون رو در قبال کشورشون انجام میدن، خیلی خیلی بیشتر از موقعی هست که همه به امید یه ارمان جهاد کردند، ولی الان چیزی از اون ارمان باقی نمونده!!!! کاری که شهید چمران کرد از نظر من خیلی باارزش تر از خیلی از بقیه رزمندگان بود!!!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره من
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ
گوشنا مخفّفِ "گوش شنوا" هست؛
عاشق نوشتن هستم؛
از سال1375 می‌نویسم و از سال1384 تاکنون، نوشتن و تولید محتوا را در وبلاگ دنبال می‌کنم.
از اینکه یادداشت‌های مرا می‌خوانید، سپاسگزارم.
Designed By Erfan Powered by Bayan