گوشنا

گوش شنوای من و شما

لعنت خدا بر گوشی های هوشمند!

حدود یک ماه است گوشی هوشمند نسبتاً عالی خود را به بهانۀ بخشیدن به پدر، کنار گذاشته ام تا از شرش راحت شوم! واقعاً گوشی هوشمند با این وقت و زمانی که از ایرانی ها می گیرد، به اعتقاد من ضررهایش بیش از منافعش است؛ منتهی متأسفانه نبود فرهنگ، نبود تفریح، نبود فرهنگ گفتگو بین ایرانی ها و...همه دست به دست هم دادند تا گوشی هوشمند، جای آدم ها را در بین ایرانیان بگیرد.

نزدیک به دو ساعت تمام پدرم که یک اُستاد دانشگاه هست، در کانال های تلگرامی دارد چرخ می زند؛ مثلاً آمدیم سر بزنیم تنها نباشد؛ اشتباه نکنید! پدرومادرم جدا نشده اند؛ فقط شرایطی زندگی و کار طوری شده که به ناچار بیشتر پنج شنبه و جمعه ها در کنار هم هستیم. زندگی است دیگر؛ به قول همین پدر خیلی چیزهایی که دوست نداریم، جبر زمانه است.

به پدرم نگاه می کنم و می بینم در تلگرام و گوشی هوشمندش غرق است و می خندد؛ ای لعنت به این تلگرام! لعنت به این گوشی های همراه که همان اندک رابطه بین خانواده و فرزندشان را گرفتند. دشمنان اسلام و ایران نیازی به موشک و بمب ندارند؛ همین که خانواده ایرانی را بی معنا کنند، برایشان پیروزی بزرگی است.

نیازی نیست به دنبال تاثیرات شبکه های اجتماعی بر خانواده با عناوین و محتواهای طولانی باشیم تا بخواهیم برای فرهنگ و جامعه ایرانی نسخه بپیچیم؛ همین مسائل روزمره خود ده ها مقاله و مطلب است.

پدرم آدم کم حرف و درون گرای شدیدی است. همین طوری از سنگ صدا دربیاید، از ایشان حرفی بیرون نمی آید. دروغ چرا! می خواهم داد بزنم سرش و بگویم: من مهم ترم یا این گوشی هوشمند لعنتی؟
و تصور کنید وقتی یک فرد مانند من یک عقد نافرجام و طلاق را از سر گذرانده، باید حرف هایش را برای چه کسانی بزند.

من قطعاً پسر خوب و ایده آلی برای پدرومادرم نبوده ام، اما خدا شاهد است به اندازه خود تلاش کردم آبرو و اعتبار همین پدرومادر باشم و رفتاری یا حرفی خلاف شأن آنان نشان ندهم و نگویم. فعلاً دیگر حرفی ندارم بنویسم جز تأسف و سکوت برای خودم و بسیاری از افرادی که شرایط مشابه من را دارند. خدا نسل گوشی های هوشمندی را که خانواده های ایرانی معتاد آن شدند، ریشه کن کند!
خداحفظشون کنه، ولی هیچ چیزی جای دورهم چای خوردن و حرف زدن و دور یک سفره نشستن نمیشه !
این رو وقتی فهمیدم که در خوابگاه همیشه تنها سفره رو پهن میکردم و انگیزه ای برای گرم کردن غذام نداشتم! و البته به مرور این صحبت نکردن در من تبدیل به عادت شد
به هرحال قرن 21 زندگی می کنیم و خواه ناخواه درگیر تکنولوژی میشیم، استفاده ی غلط ما باعث همچین مسئله ای شده نه گوشی های هوشمند... 
چرا استفاده غلط؟ 
مثل چاقوی تو آشپزخونه ست، هم خوب و هم بد، نحوه ی استفاده مهمه
ایران فرهنگش نیامد!
چون فرهنگ استفاده شو خیلیامون نداریم 
دقیقن بحث این است قبل از این که به یک جامعه تکنولژی وارد شود باید فرهنگ ان وارد شود
و تکنولژی به سرعت بیشتری داره حرکت می کنه ولی متاسفانه خیلی عقب هستیم
گاهی اینقدر در فضای مجازی مشغولیم که گزر زمان حس نمیشه
و بدتر از اون زمانی که چیزی دستگیرمون نمیشه و کار خارق العاده ای نکرده ایم
امان از فرهنگ ما ایرانی ها!
امان از بی تفاوت بودن فرهیختگان!!
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره من
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ
گوشنا مخفّفِ "گوش شنوا" هست؛
عاشق نوشتن هستم؛
از سال1375 می‌نویسم و از سال1384 تاکنون، نوشتن و تولید محتوا را در وبلاگ دنبال می‌کنم.
از اینکه یادداشت‌های مرا می‌خوانید، سپاسگزارم.
Designed By Erfan Powered by Bayan